HyperLink
1. 3. 2018

Kontrola vstupních povolení zahraničních dopravců

Celní správa ČR vydala tuto informaci:
"S účinností od 1. 3. 2018 Celní správa ČR nově kontroluje platnost vstupních povolení pro zahraniční dopravce i u silničních přeprav zahajovaných v rámci zjednodušených postupů.

S ohledem na skutečnost, že téměř 90 % zahájených přeprav zboží je prováděno v rámci zjednodušeného postupu schválený odesílatel a schválený vývozce, byli držitelé uvedených povolení požádáni o  spolupráci při provádění kontrol vstupních povolení u zahraničních dopravců, a to formou poskytnutí čísla vstupního povolení při podání tranzitního nebo vývozního celního prohlášení do předložených dokladů (pro účely těchto povolení byl zřízen nový kód 1041).

Celní správa ČR bude tyto informace využívat pro účely zaměření kontrol na zahraniční dopravce porušující platnou legislativu. Celní správa ČR ubezpečuje, že v žádném případě nebude blokovat nebo přerušovat či zastavovat použití daného zjednodušeného postupu. Poskytnuté informace od zahraničních přepravců nebudou mít vliv na provádění zjednodušeného postupu a budou použity výhradně pro účely přijetí dalších opatření vůči nekalým dopravcům."

Z výše uvedených důvodů bude naše společnost při vystavení celních dokladů zjednodušedným postupem požadovat čísla vstupních povolení od dopravců, kteří jsou povinni takové povolení mít.

Bližší informace k této problematice naleznete zde

Jsme držiteli certifikátu

CZ AEOC 0900E5
Novinky
3. 12. 2018
Nieten Plzeň - pevná linka mimo provoz
Podrobnosti ...
18. 10. 2018
Omezení provozu pracoviště Jičín 29.10.2018
Podrobnosti ...

Přehled novinek
Nieten Internationale Spedition | U Nietenu 65 | Chrastavice | PSČ 344 01 | tel: +420 379 792 233 | e-mail: nieten@nieten.cz | Admin